Навигация
 
Главная  - Бухгалтерский учет, аудит  - Книги  - Договори від А до Я - Водоп'янова О. - Частина 1
Договори від А до Я - Водоп'янова О. - Частина 1
<< Содержание < Предыдущая

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ТА ПОДАТКОВИЙ ОБЛІК ОПЕРАЦІЙ ЗА ДОГОВОРОМ ПОСТАВКИ

Як було зазначено в юридичній частині цього розділу, при укладенні договору поставки строк поставки товару є істотною умовою договору, і без досягнення між сторонами згоди щодо неї договір поставки не може вважатися укладеним. Отже, крім питань, які ми розглядали в розділі «Бухгалтерський та податковий облік операцій за договором купівлі-продажу» є такий нюанс, як момент переходу права власності на товар.

Так, наприклад, правила Інкотермс у редакції 2000 року, що застосовуються в ЗЕД, визначають 13 варіантів поставки товарів, кожен з яких має окремий момент переходу права власності на товар від постачальника до покупця.

Продавець за договором поставки зобов'язується не лише продати, але й доставити товар покупцеві або в місце, яке він вкаже як місце поставки. Крім того, для договору поставки характерними є довготривалі відносини та виконання договору частинами. Отже, за таким договором слід контролювати обсяги поставки і її оплати, визначати дату першої події. Це і є особливістю податкового і бухгалтерського обліку за цим договором.

Приклад 1.3

Приватне підприємство уклало договір поставки про те, що продає і зобов'язується поставити за власний кошт товар на загальну суму 60000,00 грн (у т.ч. ПДВ — 10000,00 грн). Оплата за товар відбувається частинами: 40% протягом трьох банківських днів з моменту підписання договору, 20% — протягом трьох днів з дня отримання товару на склад, і ще 40% — через 15 календарних днів з моменту отримання товару. Товар було поставлено двома частинами: перша частина — на суму 36000,00 грн, друга — на 24000,00 грн. Собівартість товару — 44000,00 грн. Бухгалтерський та податковий облік постачальника наведено у таблиці 1.4. 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Правила користування