Навигация
 
Главная  - Прочие дисциплины  - Книги  - Міжнародні розрахунки та валютні операції - Савлук М.І.
Міжнародні розрахунки та валютні операції - Савлук М.І.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

15.3.11. Найпотужніший сигнал технічного аналізу

Дивергенція між цінами та MACD-гістограмою виникає на будь-якому ринку тільки кілька разів на рік, але вона дає один з найпотужніших сигналів у технічному аналізі. Ця дивергенція вказує на основні точки розвороту і дає сигнал на купівлю або продаж.

Коли ціни піднімаються до нового максимуму, а MACD-гістограма зупиняється на нижчому значенні, виникає дивергенція «ведмедів». Менше зростання на MACD-гістограмі свідчить про те, що «бики» вже не такі сильні, незважаючи на високі ціни.

Якщо ціни впали до нового мінімуму, а MACD-гістограма опустилася не так низько, як раніше, виникла дивергенція «биків». Вона свідчить про те, що ціни вже падають за інерцією і «бики» готові вийти на ринок і купувати. Ця дивергенція дає сигнал купувати тоді, коли більшість гравців налякані спадом до нового мінімуму.

MACD-гістограма ефективна на різних часових масштабах: тижневому, добовому та протягом дня.

15.3.12. Моментум

Моментум (оцінка темпу руху цін) відстежує прискорення тренду, зростання або зниження швидкості його руху (рис. 15.21). Моментум зрівнює сьогоднішню ціну з тією, яка була деякий час назад. Якщо показник ціни закриття останнього дня перевищує відповідне значення х-денної давності (ціни піднялися), різниця буде позитивною і відкладається над лінією 0. Якщо значення останньої ціни закриття нижче тієї, що була зафіксована х днів тому (ціни впали), то негативний результат буде нижчим лінії 0.

М = V – Vx,

де М — моментум;

V — ціна закриття сьогодні;

Vx — ціна закриття х днів тому (х рекомендується брати в межах 7—10).

Семиденний моментум цін закриття дорівнює різниці між ціною закриття сьогодні та ціною закриття сім днів тому. Графік-моментум має нульову лінію. Нульова лінія осцилятора буде рівнем підтримки при висхідному тренді. Під час корекції ринку «биків» моментум, як правило, падає, а потім відскакує від нульової лінії.

При «ведмежому» ринку нульова лінія є твердим бар’єром опору так само, як і основна низхідна лінія тренду.

Нульова лінія являє собою область низького ризику для відкриття довгих позицій при висхідному тренді та коротких — при низхідному. 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування