Навигация
 
Главная  - Прочие дисциплины  - Книги  - Міжнародні розрахунки та валютні операції - Савлук М.І.
Міжнародні розрахунки та валютні операції - Савлук М.І.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

15.3.17. Стохастика

Індекс відносної сили має один недолік: він будується на цінах закриття і не враховує максимальних та мінімальних значень ринку за певний період. Тому багато аналітиків віддають пере- вагу стохастичній методиці Дж. Лейна — Stochastic Process (Stochastics), яка використовує всі первинні дані. Крім того, вважається, що стохастика змінюється скоріше, ніж RSI, і дає більше попереджувальних сигналів.

Стохастичний аналіз (рис. 15.24) побудовано за такою закономірністю: при загальному зростанні цін показники цін закриття, як правило, прямують до верхньої межі цінового діапазону, і навпаки, при «ведмежому» тренді ціни закриття прямують до нижньої межі діапазону. У стохастичному аналізі використовуються дві криві лінії — %К та %D, які коливаються на вертикальній шкалі від 0 до 100.

Більшість гравців розраховують стохастику за допомогою комп’ютера. Вибір періоду усереднення визначається тим, який тренд ви бажаєте виявити. Дуже короткострокова стохастика (приблизно п’ять днів) допомагає виявити короткострокові розвороти, більш довга (14—21 день) — розворот тренду.

Порівняємо два варіанти стохастики: швидкий та повільний. Швидка стохастика дуже чутлива до поворотів ринку, але дає багато сплесків. Повільна стохастика краще усуває ринковий шум та дає менше сплесків і дуже популярна серед гравців.

Стохастика дає три типи сигналів: дивергенція, рівень ліній, напрямки ліній.

Стохастика

Рис. 15.24. Стохастика

Найсильніший сигнал на купівлю або продаж стохастика дає при дивергенції між нею та цінами.

  • Коли лінії стохастики проходять над або під довідковими лініями (20–80), вони допомагають визначити області максимуму та мінімуму цін. Ці сигнали добре працюють під час коридору цін, але передчасно під час виникнення нового тренду.
  • Дивергенція «биків» виникає тоді, коли ціни падають до нового мінімуму, а стохастика установлюється в менш глибокому мінімумі, ніж у попередній спад цін. Найпотужніший сигнал тоді, коли перший мінімум перебуває нижче довідкової лінії, а другий — вище від неї.
  • Дивергенція «ведмедів» виникає при досягненні цінами нового максимуму, а стохастика зупиняється в менш високому максимумі, ніж під час попереднього підвищення цін. Найсильніший сигнал на продаж виникає тоді, коли перший максимум розташований над довідковою лінією, а другий — нижче за неї.
  • Коли стохастика піднімається вище за довідкову лінію — 80, це свідчить про те, що на ринку надмірна купівля. Якщо куплено дуже багато, то ринок може рухнути вниз. Коли стохастика опиняється нижче довідкової лінії, на ринку спостерігається надмірний продаж. Якщо продано дуже багато, то це передумова для руху вниз.

Ці сигнали добре працюють у коридорі цін, але погано — у тренді. При висхідному тренді стохастика швидко входить в область надмірної купівлі та подає сигнал на продаж, а ціни продовжують зростати. При низхідному тренді лінії стохастики швидко переміщуються в надмірний продаж і подають помилковий сигнал на купівлю весь час, поки ціни падають.

Коли обидві лінії стохастики рухаються в одному напрямку, вони підтверджують існуючий короткостроковий тренд. Якщо ціни зростають і обидві лінії стохастики теж зростають, то, як правило, підвищення цін продовжиться. Коли ціни зменшуються й обидві лінії стохастики теж падають, то скоріше за все короткостроковий спад продовжиться.

Дж. Лейн рекомендує використовувати стохастику на тижневому та місячному графіку для прогнозування довгострокової тенденції, а під час короткострокової стратегії використовувати денні графіки. 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування