Навигация
 
Главная - Прочие дисциплины - Книги - Міжнародні розрахунки та валютні операції - Савлук М.І.
Міжнародні розрахунки та валютні операції - Савлук М.І.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

15.4. Психологія прийняття рішення

Ми вже з’ясували, що в основі зміни ціни на актив є попит та пропозиція. Якщо попит великий, то ціни зростатимуть, якщо пропозиція вища за попит, то ціни будуть рухатися вниз. Тому весь

Індекс товарного каналу (ССІ)аналіз ринку

Рис. 15.25. Індекс товарного каналу (ССІ)аналіз ринку — це аналіз очікувань його учасників. Але ж усі дивляться на одні й ті самі графіки та технічні індикатори, всі слухають одні й ті самі економічні та політичні новини, але роблять різні висновки. Коли один учасник ринку доходить висновку, що ціни зростатимуть і необхідно купувати, інший учасник йому продає, оскільки впевнений, що ціни будуть падати. Чому це відбувається?

Насамперед тому, що учасники ринку — це люди, які діють послідовно згідно зі своїми знанням, досвідом та інтелектом.

Під час аналізу у кожного учасника ринку формується своя думка стосовно руху ринку, і він (учасник) приймає рішення:

 • купувати;
 • продавати;
 • нічого не робити, чекати на кращий момент.

Є два підходи в прогнозуванні динаміки ринку і вирішенні проблеми: визначити, в якому напрямку будуть рухатися ціни, — це технічний та фундаментальний аналіз (автор не вважає інтуїцію підходом до прогнозування ринку).

Технічний аналітик вважає, що причини, які можуть вплинути на ринкову вартість валюти або товару, знайдуть своє відображення в ціні. Тому все, що треба технічному аналітику, — це вивчення руху цін з метою входу до ринку.

Фундаментального аналітика більше цікавлять питання, пов’язані з причинами цього руху.

Якої ж думки дотримуватися учаснику ринку. Вивчаючи безліч економічних та політичних новин, трейдер не матиме часу приймати рішення. З іншого боку, якщо реагувати тільки на сигнали технічного аналізу, то можна дуже швидко втратити свій капітал. Велика кількість аналітичних прогнозів збиває з пантелику і тільки заважає прийняти правильне рішення.

Тому, крім професіонального володіння методами фундаментального та технічного аналізу, для успішної діяльності на фінансовому ринку важливе значення має психологія прийняття рішення.

Трейдер, який оцінює ситуацію на ринку, повинен залишатися стійким до будь-яких емоційних сплесків та «стадних» інстинктів. Рішення, які приймаються під час емоційної гарячки, як правило, закінчуються втратою капіталу. Емоції необхідно стримувати не тільки під час відкриття позиції, а й під час розвороту ринку в протилежному напрямку.

Багатьох ринок виштовхує тоді, коли учасник відкрився не в його сторону. Дисциплінований трейдер сам вийде з ринку і зробить аналіз несприятливої для нього ситуації. Емоційний же учасник чекатиме того часу, коли ринок розвернеться в його бік. Він буде зайнятий пошуками своєї правоти, а не аналізом ринку. І зрештою, коли його капітал вичерпається, ринок його виштовхне.

Існує й інша група емоційних учасників, які страждають від того, що ринок рухається в їхню сторону. Це викликає у них ейфорію від перемоги, і їм важко повірити в те, що в будь-яку мить ринок може повернутися в протилежному напрямку. Результат не примушує довго чекати, він такий самий, як і в попереднього учасника ринку — втрата капіталу.

Тому поряд з аналізом ринку — фундаментальним та технічним — важливим стає аналіз свого психологічного стану. Розуміння того, що коїться на ринку, і прийняття правильного рішення на відкриття позиції — дуже складне психологічне завдання. Тільки подолання емоційної оцінки ринку та мінімізація ризику дасть змогу Вам стати професіоналом, а не гравцем на фінансовому ринку.

Запитання для самоконтролю

 • Поясніть різницю між двома торговельними методами: технічний та фундаментальний аналіз.
 • Які економічні показники найбільше впливають на валютний курс?
 • Які ви знаєте індикатори інфляції?
 • Поясніть різницю між хеджером та спекулянтом на фінансовому ринку.
 • У чому полягає сутність фундаментального аналізу? Які ви знаєте головні фундаментальні чинники аналізу валютного ринку?
 • Назвіть основні джерела отримання інформації про стан економічних індикаторів промислово розвинутих країн світу.
 • Зміни у значенні якого з двох індикаторів (РРІ чи СРІ) сильніше впливають на зміну тенденції валютного курсу? Чому?
 • Який сигнал дилеру, що планує свою торговельну стратегію відносно англійського фунта стерлінгів, може подати 3% зростання у значенні індикатора Unemployment Cполучених Штатів Америки?
 • Чи може служити 2% зростання у значенні GDP Сполучених Штатів Америки однозначним сигналом на купівлю долара США під час торгівлі валютою на умовах спот?
 • Яке рішення є більш логічним за інших рівних умов (купити чи продати французький франк) у разі зростання значення Industrial Production (США) на 1,5% та зменшення індикатора Capacity Utilization (США) до 78%?
 • Як ви вважаєте, чому зміни індикаторів NAPM та Consumer Confidence так ретельно відстежуються операторами валютного ринку?
 • Про що свідчить, з погляду валютного дилера, зростання індикатора Housing Starts? Чому?
 • Чим відрізняється лінійний графік від стовпчикового?
 • Що таке рівень підтримки та рівень опору?
 • Що таке дивергенція і як вона допомагає в роботі трейдеру?
 • Загальні принципи аналізу показників тренду та осциляторів.


 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування
Повернись живим