Навигация
 
Главная  - Экономика  - Книги  - Зовнішньоекономічна політика - Храмов В.О.
Зовнішньоекономічна політика - Храмов В.О.
<< Содержание < Предыдущая

7.3. КРАЇНА ПОХОДЖЕННЯ ТОВАРУ

Як зазначалося, залежно від країни походження товари можуть обкладатися генеральним (максимальним), мінімальним або навіть преференційним митом. А тому важливо знати, з якої країни походить товар.

Загальне правило для визначення країни походження товару: такою країною вважається та, де товар було виготовлено або істотно перероблено. Якщо щодо країни, де товар виготовлено, питань майже не виникає, то встановити країну, де істотно перероблено товар, проблематично. У генеральному плані товар вважається істотно переробленим, якщо після такої переробки або обробки він переходить з однієї товарної позиції митного тарифу в іншу. Цей принцип, однак, по-різному застосовують у практиці різних держав.

Так, країни — учасниці ЄАВТ розглядають товар як істотно перероблений тоді, коли вартість імпортної сировини і матеріалів у кінцевій ціні товару не перевищує 50 %. У Канаді додана вартість має перевищувати 65 %. У США товар вважається істотно переробленим, якщо додана вартість становить 35 % і більше.

У США експортери поділяються на дві групи:

• країни, що розвиваються, для яких відповідно до Загальної системи преференції додана вартість має становити 35 % і більше;

• інші країни, для яких встановлено режим, відповідно до якого товар вважається істотно переробленим або виготовленим у цій країні, якщо додана вартість становить 50 % і більше.

Найжорсткіші вимоги щодо країни походження товару встановлено в ЄС. Товар вважається виробленим у тій чи іншій країні, якщо ступінь суттєвої переробки становить 95 % і більше.

Кіотською конвенцією з оцінення товарів для митних цілей встановлюються три критерії для визначення країни походження товару:

• залежно від доданої вартості;

• за зміною товаром товарної позиції митного тарифу;

• встановлення переліку товарів, які вважаються такими, що не підлягають переробці. У цьому разі йдеться про товари, що походять з якоїсь конкретної країни і не містять доданої вартості (наприклад, сировина).

До товарів, що походять з однієї країни, належать:

• корисні копалини;

• тварини;

• продукти тваринного походження;

• риба, продукти рибного промислу;

• повторна сировина, отримана в цій країні;

• усі товари, вироблені в цій країні з переліченої продукції.

Згідно з підсумковим документом "Уругвайського раунду" упродовж трьох років передбачається створити гармонізовану програму, звід правил і процедур визначення країни походження товару. Висувається вимога, щоб ці правила були зрозумілі й не спотворювали, обмежували чи підривали міжнародну торгівлю. 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування
Повернись живим