Навигация
 
Главная  - Бухгалтерский учет, аудит  - Книги  - Договори від А до Я - Водоп'янова О. - Частина 1
Договори від А до Я - Водоп'янова О. - Частина 1
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

ВЗАЄМОЗАЛІКИ ЗА ГРОШОВИМИ ЗОБОВ'ЯЗАННЯМИ

Для цілей податкового обліку під бартерною розуміється також господарська операція, що передбачає проведення будь-яких видів заліків і погашення взаємної заборгованості у формі, відмінній від грошової (п. 1.19 закону про прибуток). Тому якщо підприємство спочатку використовувало договори, що передбачають оплату коштами за надані товари (роботи, послуги), а потім прийняло рішення про залік зустрічних однорідних вимог, то для цілей оподаткування ця операція вважатиметься бартерною.

З точки зору ч. 1 ст. 601 ЦКУ, «зобов'язання припиняється заліком зустрічних однорідних вимог, термін виконання яких настав, а також вимог, термін виконання яких не встановлено або визначено моментом пред'явлення вимоги».

У бухгалтерському обліку при взаємозаліку відбувається залік власної кредиторської заборгованості підприємства перед контрагентом у рахунок його дебіторської заборгованості за товари, роботи, послуги.

Здійснення операції взаємозаліку не матиме жодних наслідків у податковому обліку, оскільки це є другою подією, і у кожного з контрагентів за першою подією такі податкові наслідки було вже відображено. Крім того, ця операція не обкладається ПДВ, оскільки не підпадає під дію п. 3.1 закону про ПДВ (немає об'єкта оподаткування). Єдине, про що слід пам'ятати — це застосування звичайних цін. 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування