Навигация
 
Главная  - Бухгалтерский учет, аудит  - Книги  - Договори від А до Я - Водоп'янова О. - Частина 1
Договори від А до Я - Водоп'янова О. - Частина 1
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ТА ПОДАТКОВИЙ ОБЛІК ОПЕРАЦІЙ ЗА ДОГОВОРОМ ПІДРЯДУ

Найчастіше підприємство, а отже, і бухгалтер, у своїй діяльності має справу з договором підряду на виконання будівельно-монтажних робіт. Тому у цьому розділі розглянемо їх облік.

Підрядником, тобто виконавцем, як правило, виступає юрособа — будівельна фірма (будівельно-монтажне управління), що має ліцензію на виконання будівельних робіт. Як правило, договір підряду надає можливість підряднику брати собі у помічники на підставі договору субпідряду інших осіб — субпідрядників. Тоді підрядник виступає перед замовником як генпідрядник, а перед субпідрядником — як замовник.

Увага! Власником результату виконаних робіт (об'єкта будівництва) до їх здачі замовнику є підрядник.

ПОДАТКОВИЙ ОБЛІК У ЗАМОВНИКА

ПОДАТОК НА ПРИБУТОК

До моменту закінчення будівництва й введення об'єкта в експлуатацію у податковому обліку замовника валових витрат не буде. Перераховані аванси чи придбані та передані виконавцю матеріали лише у майбутньому утворять балансову вартість новозбудованого об'єкта основних фондів (пп. 8.4.1 Закону про прибуток), який надалі підлягає амортизації.

ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ

Податковий кредит з ПДВ замовник збільшує за правилом першої події у загальному порядку. Платник податку, отримуючи послуги за договором підряду згідно пп. 7.4.1 Закону про ПДВ, має право для віднесення сплачених (нарахованих) сум податку до складу ПК, щоправда за умови використання «новозбудованого» ОФ в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності. Але слід пам'ятати, що право на нарахування ПК виникає незалежно від моменту такого використання — це право надається за нормами абз. 4 пп. 7.4.1 Закону про ПДВ.

Часто постає запитання: як бути, якщо генпідрядником виступатиме нерезидент? Відразу зауважимо: генпідрядник повинен мати ліцензію, а згідно зі ст. 10 Закону №1775 до заяви на видачу ліцензії додається копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарської діяльності. Тобто уникнути статусу резидента іноземній компанії не вдасться. Якщо нерезидент має на території України зареєстроване представництво, то будівельні роботи він виконує на митній території України, і вони обкладаються ПДВ за ставкою 20% (п. 6.5 Закону про ПДВ). Відповідальним за нарахування ПЗ з ПДВ при наданні таких послуг є представництво нерезидента (п. 10.1 Закону про ПДВ). 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування