Навигация
 
Главная  - Бухгалтерский учет, аудит  - Книги  - Договори від А до Я - Водоп'янова О. - Частина 1
Договори від А до Я - Водоп'янова О. - Частина 1
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

ОБЛІК ПДВ У МІЖНАРОДНОМУ ПЕРЕВЕЗЕННІ

Визначення терміна «міжнародні перевезення пасажирів і вантажів» міститься у Законі про автомобільний транспорт. Стаття 1 цього Закону зазначає, що міжнародними є «перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом з перетином державного кордону».

Розглянемо порядок обкладення ПДВ таких перевезень, оскільки тут є певні особливості. Відповідно до пп. 6.2.4 Закону про ПДВ операції з поставки транспортних послуг за межами державного кордону України, а саме: «Від пункту за межами державного кордону України до пункту знаходження зовнішнього митного контролю України; від пункту знаходження зовнішнього митного контролю України до пункту за межами державного кордону України; між пунктами за межами державного кордону України <... >», оподатковуються за нульовою ставкою ПДВ.

Отже, якщо частина маршруту перевізника-резидента платника ПДВ проходить територією України, а частина — за межами державного кордону, то з метою нарахування ПДВ необхідно розділити вартість перевезення відповідно до загального кілометражу маршруту (або пропорційно до інших показників, від яких залежить вартість перевезення) і нарахувати ПДВ за різними ставками:

— вартість перевезення в межах України — нарахувати ПДВ за ставкою 20% (діє норма п. 6.1 Закону про ПДВ);

— вартість перевезення за межами України — нарахувати ПДВ за ставкою 0% (діє норма пп. 6.2.4 Закону про ПДВ);

— транзитні перевезення (від пункту першого перетину кордону України до останнього) звільнені від оподаткування (діє п. 5.15 Закону про ПДВ).

Зверніть увагу, що зазначений порядок нарахування ПДВ застосовується незалежно від того, хто є замовником послуг — резидент чи нерезидент.

Перевізник має право на нульову ставку податку, якщо це підтверджується документами: TTH та CMR (міжнародна автомобільна накладна), у якій буде позначено про фактичне перетинання кордонів.

Що стосується допоміжних транспортних послуг, то за нормами абз. «г» п. 6.5 Закону про ПДВ такі послуги, як навантаження, розвантаження, перевантаження, потрібно аналізувати з точки зору фактичного місця надання (Якщо за нормами абз. «г» п. 6.5 послуги надаються за межами України, вони не є об'єктом оподаткування і в декларації з ПДВ відображаються у рядку 9).

Виконавцем послуг виписується одна податкова накладна, в якій окремо виділяється частка вартості послуги, що оподатковується за ставкою 20%, та частка вартості послуги, що оподатковується за нульовою ставкою (абз. З п. 9 Порядку №165). Порядок заповнення ПН див. зразок 4.1 на с. 72.

На нашу думку, зазначений розподіл треба також відображати в інших первинних документах, що оформляються перевізником, наприклад, в акті наданих послуг.

Коректний розподіл вартості перевезення на складові в межах України і поза межами важливий також і для імпортера (експортера) вантажу, що перевозиться. Оскільки вартість перевезення до кордону включається до митної вартості вантажу і, відповідно, впливає на суми нарахованих митних платежів.

Приклад 4.2

Між замовником та транспортною організацією підписано договір на перевезення вантажу від пункту відправлення м. Київ (Україна) до пункту призначення м. Жешув (Польща). Загальна вартість послуги, обумовлена договором, становить 2400 грн без ПДВ. Загальний кілометраж маршруту — 800 км, у т. ч. 600 км — про біг територією України і 200 км — територією Польщі (відстань умовна).

Нараховуємо ПДВ на вартість послуги і заповнюємо податкову накладну (див. зразок 4.1 на с. 72). Розподіляємо вартість перевезення на складові, що оподатковуються за різними ставками ПДВ, щодо загального пробігу маршруту. Вартість перевезення територією України: оподатковується за ставкою 20%: 2400 грн : 800 км х 600 км = 1800 грн. Сума ПДВ: 360 грн.

Вартість перевезення територією Польщі: оподатковується за ставкою 0%: 2400 грн : 800 км х 200 км = 600 грн.

Сума ПДВ: 0 грн.

Отже, загальна вартість перевезення з ПДВ становить 2760 грн. 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування