Навигация
 
Главная  - Бухгалтерский учет, аудит  - Книги  - Договори від А до Я - Водоп'янова О. - Частина 1
Договори від А до Я - Водоп'янова О. - Частина 1
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

ПОВІРЕНИЙ - ПЛАТНИК ЄДИНОГО ПОДАТКУ

Щодо витрат «єдиноподатників», як юридичних, так і фізичних осіб, то слід акцентувати увагу ось на чому. Сама сума цих витрат не впливає на визначення об'єкта обкладення єдиним податком. А отриману компенсацію, якщо не довести, що це саме компенсація, контролюючі органи можуть визначати як виручка. Так, справді, для повіреного це абсурдна ситуація, тож, на наш погляд, треба дуже уважно ставитися до визначення таких сум. У платіжному дорученні довірителя, у рядку призначення платежу радимо зазначити: «Компенсація понесених повіреним витрат, пов'язаних з виконанням доручення за договором доручення №... від... ».

КОШТИ, ЯКІ ПІДЛЯГАЮТЬ ОБКЛАДЕННЮ ЄП

Відповідно до Порядку складання Розрахунку сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва — юридичною особою, затвердженого наказом ДПАУ від 28.02.2003 р. №98 <-> у рядку 4 Розрахунку відображається загальна сума коштів, отримана на розрахунковий рахунок або (та) в касу суб'єкта малого підприємництва, яка підлягає оподаткуванню єдиним податком.

Враховуючи те, що кошти, які надходять на розрахунковий рахунок таких платників єдиного податку, є транзитними і платники не мають права власності на такі кошти, то при визначенні суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) для нарахування єдиного податку ці кошти не включаються до бази оподаткування.

Зазначений лист регулює лише порядок визначення бази оподаткування єдиним податком для окремої категорії платників і не може застосовуватися для визначення граничної межі отриманої виручки при переході на спрощену систему оподаткування.

З метою визначення права перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності суб'єкти малого підприємництва, включаючи й тих, які здійснюють комісійну торгівлю, надають експедиторські, брокерські послуги, повинні враховувати всі надходження коштів, отримані на розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів та виручку від іншої реалізації.

Лист ДПАУ від 08.05.2007 р. №4441/6/15-0416 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування