Навигация
 
Главная  - Бухгалтерский учет, аудит  - Книги  - Договори від А до Я - Водоп'янова О. - Частина 1
Договори від А до Я - Водоп'янова О. - Частина 1
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

РІЗНОВИД ДОГОВОРІВ КОМІСІЇ

На торговому підприємстві часто його діяльність здійснюється шляхом укладання угод купівлі-продажу (покупець за відповідною ціною купує у продавця наявний у нього товар) або договорів комісії ( Це найпоширеніші види договорів, що можуть використовуватися у торговій діяльності. Але перелік їх цим договором не обмежується).

Договори комісії бувають такими:

1. Договір комісії на продаж товарів (за яким комісіонер зобов'язується продати майно, яке належить комітенту). При цьому кошти за продаж майна, отримані комісіонером, є власністю комітента.

2. Договір комісії на купівлю товарів (за яким комісіонер зобов'язується придбати майно за дорученням і за рахунок коштів комітента, яке буде власністю комітента).

ДОГОВІР КОМІСІЇ НА ПРОДАЖ ТОВАРІВ

За таким договором комісіонер зобов'язується продати майно, яке належить комітенту, а кошти за продаж майна, отримані комісіонером, є власністю комітента. Наприклад, комітент за договором комісії передав комісіонеру для продажу свій товар (із вказівкою продати його за 720 грн), комісіонер продав його за 720 грн (з ПДВ), отримав від покупця кошти, склав для комітента звіт (комісійні становлять 5% від суми продажу: 720 х 5% = 36 грн). Виплата комісійної винагороди може відбуватися двома шляхами (див. схему 7.1):

— або комісіонер утримує суму комісійної винагороди при перерахуванні комітенту коштів за проданий товар — варіант 1;

— або комітент розраховується з комісіонером окремим платіжним документом — варіант 2.

Схема 7.1

КОМІСІЙНИЙ ДОГОВІР НА ПРОДАЖ ТОВАРУ

КОМІСІЙНИЙ ДОГОВІР НА ПРОДАЖ ТОВАРУ

* Варіант 1 — комісіонер утримує комісійну винагороду (36 грн) і перераховує комітенту залишок коштів у сумі 720 - 36 = 684 грн.

** Варіант 2 — комісіонер перераховує комітенту кошти за проданий товар у сумі 720 грн, а належну йому комісійну винагороду (36 грн) отримує від комітента окремим платіжним документом.

Схема 7.2

Комісійний договір на купівлю товару

Варіант 1

Комісійний договір на купівлю товару

ДОГОВІР КОМІСІЇ НА КУПІВЛЮ ТОВАРІВ

За таким договором комісіонер зобов'язується придбати майно за кошти комітента, яке буде власністю комітента. Наприклад, комітент по договору комісії перерахував комісіонеру кошти для придбання товару, комісіонер закупив товар і передав його комітенту. А свою комісійну винагороду в розмірі 5% (на підставі складеного ним звіту) може отримати (схема 7.2):

— або залишивши її собі з коштів, отриманих від комітента (варіант 1);

— або шляхом окремого розрахунку (варіант 2).

Варіант 1: з отриманих від комітента коштів у сумі 756 грн комісіонер перераховує продавцю 720 грн, утримуючи свою комісійну винагороду 36 грн, отримує від продавця товар вартістю 720 грн, передає товар комітенту і складає звіт. Треба мати на увазі, що комісіонер отримує кошти від комітента із вказівкою придбати товар за 720 грн, і ціна придбання має бути визначена умовами договору комісії.

Варіант 2: комісіонер перераховує комітенту кошти на придбання товару в сумі 720 грн, придбаває товар за 720 грн, складає звіт, а належну йому комісійну винагороду (36 грн) отримує від комітента окремим платіжним документом. 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування
Повернись живим