Навигация
 
Главная  - Бухгалтерский учет, аудит  - Книги  - Договори від А до Я - Водоп'янова О. - Частина 1
Договори від А до Я - Водоп'янова О. - Частина 1
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

ОСОБЛИВОСТІ ОРЕНДИ БУДІВЕЛЬ ТА ІНШИХ КАПІТАЛЬНИХ СПОРУД

Відповідно до ст. 793 ЦКУ, договір оренди будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) укладається у письмовій формі. Якщо такий договір укладається строком на 3 роки і більше, то він підлягає нотаріальному посвідченню (ст. 793 ЦКУ) та державній реєстрації (ст. 794 ЦКУ).

Увага! Якщо договір укладено, наприклад, на два роки і 364 дні, він не підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

Незважаючи на те, що у ГКУ про нотаріальне посвідчення та державну реєстрацію нічого не сказано, враховуємо норму ч. 6 ст. 283 ГКУ, за якою «до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом».

Відповідно до ч. З ст. 640 ЦКУ, договір, який підлягає нотаріальному посвідченню або державній реєстрації, є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення або державної реєстрації, а за потреби і нотаріального посвідчення, і державної реєстрації — з моменту державної реєстрації.

Недотримання вимог закону про нотаріальне посвідчення договору призводить до того, що договір визнається нікчемним (ст. 220 ЦКУ), тобто недійсність встановлена законом, і визнання його недійсним в суді не потрібне (ст. 215 ЦКУ).

ОСОБЛИВОСТІ ОРЕНДИ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ

Договір оренди транспортного засобу за участю фізособи підлягає нотаріальному посвідченню (ч. 2 ст. 799 ЦКУ). Відповідно до п. 105, 107 розділу 9 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Мін'юсту від 03.03.2004 р. №20/5, договори оренди автомобіля посвідчуються нотаріусами незалежно від місця їх реєстрації. Нотаріусу треба пред'явити документ, що підтверджує право власності орендодавця на автомобіль.

Визначаючи предмет договору, у договорі оренди автомобіля слід записати найменування та марку автомобіля, державний номер, рік випуску, колір, номер кузова, реквізити свідоцтва про реєстрацію автомобіля в органах ДАІ (технічного паспорта).

Орендар самостійно використовує транспортний засіб у своїй діяльності і має право без згоди орендодавця укладати від свого імені договори перевезення, а також інші договори відповідно до призначення транспортного засобу (ст. 800 ЦКУ). У цій статті йдеться про особисте використання орендарем транспортного засобу. А в разі передання транспортного засобу у суборенду слід керуватися загальними положеннями про оренду, а саме ст. 774 ЦКУ.

Договором оренди транспортного засобу може бути встановлено, що він передається в оренду з екіпажем, який його обслуговує (ч. 2 ст. 798 ЦКУ).

ОСОБЛИВОСТІ ОРЕНДИ ЖИТЛА

Відносини оренди житла регулюються главою 59 ЦКУ (крім оренди житла, що є об'єктом права державної або комунальної власності), положеннями Житлового кодексу УРСР та іншими нормативними актами.

Увага! Юрособам, згідно зі ст. 813 ЦКУ, орендувати житло можна лише для проживання у ньому фізичних осіб. Тобто підприємству орендувати житловий будинок чи квартиру в житловому будинку для розміщення в ньому офісу не дозволяється, якщо тільки цю квартиру не переведено з житлового фонду до нежитлового. 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування