Навигация
 
Главная  - Финансовое право  - Книги  - Фінансове право - Віхров О.П.
Фінансове право - Віхров О.П.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

Податок на промисел

З 1 червня 1996 року Декретом Кабінету Міністрів України від 17 березня 1993 р. “Про податок на промисел” був введений відносно новий податковий важіль. Платниками його є фізичні особи: громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, що протягом року несистематичне (не більше чотирьох разів в календарному році) здійснюють продаж продукції і не зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності. Законодавець підкреслює, що в даній ситуації під платником розуміються особи, що реалізують вироблену, перероблену, куповану продукцію, речі, товари.

Об’єктом оподаткування виступає сумарна вартість товарів за ринковими цінами, що зазначаються платниками в декларації і що вони збираються реалізувати на ринках і в інших місцях, визначених виконавчими органами місцевого самоврядування. Декларація, на основі якої визначається об’єкт оподаткування, подається в податкову адміністрацію за місцем проживання громадян України або в податковий орган за місцем реалізації товару (якщо громадянин не має постійного місця проживання). В декларації, крім загальних відомостей про громадянина, зазначається перелік товарів, які будуть реалізовані, і їх вартість.

Стаття 2 Декрету від 17 березня 1993 року встановлює пільги пор сплаті податку:

не декларується і не обкладається податком реалізація продукції, виробленої в особистому підсобному господарстві як в сирому, так і у вигляді первинної переробки.

Припускається використання двох ставок податку на промисел: 10% від вартості товарів, зазначених в декларації, якщо вони підлягають реалізації на протязі трьох днів (базова ставка), але не менше однієї мінімальної заробітної плати. При збільшенні терміну реалізації товарів до семи днів ставка податку зростає в 2 рази.

Податок сплачується шляхом придбання одноразового патенту і внесення коштів в установи Ощадбанку в сумі, що визначається податковим інспектором. Одноразовий патент видається на три чи сім календарних днів і в разі, якщо він не використаний за призначенням, сплачений податок не повертається. Податок на промисел зараховується в місцеві бюджети за місцем придбання одноразового патенту.

На громадян, що реалізують товари без оформлення патентів або що використовують їх з порушеннями, може бути накладено адміністративний штраф в розмірі від одного до десяти, а при повторному порушенні на протязі року від десяти до дванадцяти мінімальних розмірів заробітної плати.

В разі, якщо громадяни систематично займаються реалізацією продукції, їм необхідно зареєструвати цю діяльність. Така реєстрація здійснюється на загальних підставах у виконавчих органах місцевого самоврядування за місцем проживання чи діяльності громадян. В даному випадку оподаткування буде здійснюватися відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1993 р. “Про прибутковий податок з громадян”. 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування
Повернись живим