Навигация
 
Главная  - Финансовое право  - Книги  - Фінансове право - Віхров О.П.
Фінансове право - Віхров О.П.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

Видатки на соціальний захист населення

Стаття 46 Конституції України встановлює, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Згідно з функціональною структурою видатків бюджетів України, розділ видатків на “Соціальний захист та соціальне забезпечення” включає:

оплату пенсій та допомог компенсаційні витрати у зв’язку з наданням пенсіонерам безплатного проїзду; пенсій військовослужбовцям Міноборони, прикордонних військ, національної гвардії, служби безпеки;

оплату пільг ветеранам війни і праці;

фінансування допомоги сім’ям з дітьми;

інші види соціальної допомоги;

оплату видатків дитячих закладівінтернатів та притулків для неповнолітніх, програм соціального захисту неповнолітніх;

оплату видатків будинківінтернатів для престарілих та інвалідів;

фінансування молодіжних програм та інших заходів і закладів в галузі соціальної політики.

Державна допомога сім’ям з дітьми. В Україні приділяється велика увага соціальній допомозі сім’ям з дітьми. За програмами допомоги на дітей віком до 16 років (учнів до 18 років) допомогу сьогодні отримують близько 6,6 млн сімей, що мають приблизно 8 млн. дітей. Багато виплат працюючим батькам (або матерям, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною) здійснюються за місцем роботи батьків з Фонду соціального страхування. Допомога непрацюючим батькам, а також тим, хто не отримує належних їм аліментів (близько 750 тис. сімей з приблизно 1 млн. дітей), виплачується з Державного бюджету через місцеві відділи соціального захисту. Допомога батькам на дітей віком до 1,5 року виплачується з Пенсійного фонду. Без допомоги матерям, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, у бюджеті на 1996 рік на допомогу сім’ям з дітьми було передбачено загалом 850 млн. грн. Приблизно третина цієї суми сплачувалась у вигляді цільової допомоги, яка надається тільки тим сім’ям, у яких середньомісячний доход на члена сім’ї за останні три місяці не перевищував 37 гривень. 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування