Навигация
 
Главная  - Банковское дело  - Книги  - Банківські операції - Мороз А.М.
Банківські операції - Мороз А.М.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

ВСТУП

У січні 2000 р. здійснено перше видання підручника, тираж якого швидко розійшовся. З моменту виходу підручника відбулися суттєві зміни у банківській справі України, і передусім у зв’язку з прийняттям нового Закону «Про банки і банківську діяльність». Це зумовило необхідність перевидання підручника.

Банки — це особливі установи, які акумулюють грошові кошти і накопичення, перерозподіляють їх шляхом кредитування, здійснюють грошові розрахунки та операції з цінними паперами, випускають гроші в обіг тощо.

Банки бувають різних видів: центральні, комерційні, державні, акціонерні тощо. Сукупність різноманітних банків і банківських інституцій у їх взаємозв’язку становить банківську систему. Банківські системи бувають одно- і дворівневими.

В Україні склалася дворівнева банківська система . До першого рівня належить Національний банк , що являє собою «банк банків», центральний банк країни, а до другого — система комерційних банків.

Функції й операції центрального банку викладені у підручнику «Національний банк і грошово-кредитна політика», який уперше в Україні був виданий у 1999 р. як результат творчого співробітництва науковців Київського національного економічного університету і фахівців центрального апарату Національного банку України (НБУ).

У підручнику «Банківські операції» викладено зміст і технологію операцій установ другої ланки банківської системи. Але коло питань, які розглянуто в ньому, не обмежене тільки операціями комерційних банків. У зв’язку з великим регулюючим впливом, який справляє НБУ на діяльність комерційних банків, у підручнику розкрито механізм банківського регулювання. Оскільки гроші, грошовий обіг і грошовий оборот — це категорії, які пов’язані з діяльністю банків усіх рівнів і економіки в цілому, у книзі розглянуті питання емісійно-касової роботи, готівкових і безготівкових грошових розрахунків. З позиції учасників міжбанківських розрахунків (комер­ційних банків) і їх організатора (НБУ) викладена технологія здійснення цих розрахунків. При цьому особлива увага приділена забезпеченню фінансової стійкості комерційних банків, а також питанням якісного виконання конкретних операцій і послуг, що надаються банками своїм клієнтам.

Авторами розділів підручника є: А. М. Мороз— керівник авторського колективу (вступ; розділи 2; 4); І. Б. Івасів(розд. 5); А. М. Коряк (розд. 8); В. М. Кузьменко (розд. 10.2, 10.3); М. А. Мороз (розд. 10.1; 10.4); А. В. Нікітін (розд. 7); М. Д. Олексієнко (розд. 9); Т. П. Остапишин (розд. 1); М. Ф. Пуховкіна (розд. 6); М. І. Савлук (розд. 3).

При підготовці підручника були використані нормативні документи НБУ станом на 1 грудня 2001 р. 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування