Навигация
 
Главная  - Прочие дисциплины  - Книги  - Міжнародні розрахунки та валютні операції - Савлук М.І.
Міжнародні розрахунки та валютні операції - Савлук М.І.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

Передмова

Розбудова в Україні відкритої ринкової економіки, інтеграція її у світовий економічний простір зумовлюють прямий вихід переважної більшості суб’єктів господарювання на світовий ринок, активну участь їх у міжнародних розрахунках та систематичну діяльність на валютних ринках. Регулярні розрахунки з іноземними партнерами, купівля необхідної для цього іноземної валюти чи продаж одержаної від зовнішньоекономічних операцій валюти стали повсякденною практикою для багатьох підприємств та організацій у сучасній Україні. В недалекому майбутньому ця діяльність стане ще активнішою та актуальнішою, особливо в міру розвитку та лібералізації валютного ринку і розширення можливостей використання його механізму для хеджування та арбітражу.

У зв’язку з викладеним особливого значення набуває вивчення дисципліни «Міжнародні розрахунки та валютні операції» при підготовці економістів для підприємств усіх галузей народного господарства, комерційних банків, небанківських фінансово-кредитних установ. Вони повинні розуміти сутність складних валютних відносин і вміти здійснювати конкретні операції у сфері міжнародних розрахунків та на валютних ринках. Вирішенню зазначеного завдання сприятиме цей навчальний посібник. Його авторами є викладачі та фахівці-практики, які читають відповідні курси в Українській фінансово-банківській школі при Київському національному економічному університеті.

Авторами окремих розділів навчального посібника є: О. І. Береславська — розділи 1, 2, 3 (крім 3.3.4), 4 (крім 4.5), 5, 7, 8; О. В. Боришкевич — розділи 3.3.4, 4.5, 6; В. Б. Гордон — розділ 15, 16; О. М. Наконечний — розділи 13, 14; М. Г. Пясецька — розділи 15, 16; О. Ю. Русалова — розділи 9, 11, 12.2; А. В. Тимофєєв — розділи 10, 12.1.

Керівництво авторського колективу та загальну редакцію посібника здійснив проф. М. І. Савлук.

Автори будуть вдячні читачам навчального посібника за зауваження та пропозиції щодо поліпшення його змісту та форми викладу. Ваші відгуки та пропозиції просимо надсилати на адресу: м. Київ-03113, вул. Дегтярівська, 49-Г, Українська фінансово-банківська школа, проф. М. І. Савлуку.

  
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування