Навигация
 
Главная  - Экономика  - Конспекты лекций  - Економіка природокористування
Економіка природокористування
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

4.5. Захисне лісорозведення

Ліси, які виконують функції підтримання екологічної рівноваги, збереження насамперед земельних і водних ресурсів, називають захисними. В умовах України майже всі ліси належать до водоохоронно-захисних. Площа захисних лісонасаджень становить близько 1,7 млн. га в т.ч. грунто- і полезахисні - 1,1, захисні впродовж рік і навколо водойм — 0,3 та уздовж залізниць і шосейних доріг -0,3 млн. га.

Найбільшу групу серед захисних насаджень становлять грунто і полезахисні ліси.

Важливе водоохоронне, водорегулююче, санітарно-гігієнічне, естетичне і рибогосподарське значення мають захисні лісонасадження по берегах річок, великих водойм.

У гірських і передгірних районах України значної шкоди сільському господарству завдають зсуви, обвали і особливо селеві потоки. Вони виникають внаслідок випадання інтенсивних дощів і залежать від розміру водозабірної і без лісової площ, зв'язаності ґрунту і надмірної експлуатації лісів. Тому гірські ліси мають не тільки важливе народногосподарське значення як джерело деревини, але й відіграють важливі захисні функції: запобігають змиванню і розмиванню ґрунту, утворенню зсувів та обвалів, захищають нижні частини схилів і прилеглі до них угіддя від селевих потоків та повеней, забезпечують стабільність запасів мінеральних джерел. 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування