Навигация
 
Главная  - Экономика  - Конспекты лекций  - Економіка природокористування
Економіка природокористування
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

1.2. Біосфера та ноосфера, їх взаємозв'язок

Основою комплексного підходу до вивчення всіх явищ і процесів, що відбуваються в природі є вчення про біосферу. Поняття "біосфера" з'явилось в науці у 18 столітті.

1875 року австрійський учений Е.Зюсс вперше дав визначення біосфери, як особливої оболонки землі утворюваної живими організмами.

Сучасне розуміння біосфери запроваджене Вернадським. В роботі "Біосфера" він дає теоретичне визначення, що біосфера - це єдина термодинамічна оболонка (простір) в якій здійснюється постійна взаємодія всього живого з неорганічними умовами середовища.

Основна властивість біосфери - це стан економічної рівноваги, який забезпечується кругообігом речовин і перетворення енергії. Ця властивість лежить в основі природної рівноваги або гармонії (основний закон).

На сучасному етапі, коли людина є головним діючим началом в біосфері остання перейшла в ноосферу чи сферу розуму. Запроваджено Едуардом Леруа в 1927 році.

Теоретично обґрунтував і розвинув вчення Вернадський, який розглядав ноосферу як вищу стадію розвитку, для якої характерний тісний взаємозв'язок законів природи із законами мислення і соціально-економічними законами. 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування