Навигация
 
Главная  - Инвестиции  - Книги  - Інвестування - Пересада А.А.
Інвестування - Пересада А.А.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

3.1.4. Затвердження

Проходячи стани оцінювання, пропозиція передається через різ ні рівні затвердження організаційної ієрархії до тих пір, поки нарешті не буде прийнята або відкинута. Факти свідчать, що центральною силою у процесі прийняття рішення є бажання керівника взяти на себе відповідальність за інвестиційну пропозицію. У даному разі рішення приймається не з огляду на пропозицію як таку, а з урахуванням того, чи підвищить це власну репутацію керівника або яким чином вплине на його подальшу кар’єру. На практиці буває так, що особи, залучені до попередніх досліджень та оцінки проектів, дістають підвищення по службі до рівня осіб, які приймають рішення у головному офісі щодо підтримки і прискорення реалізації цих самих проектів. У великих організаціях затвердження більшості проектів є, як правило, формальним підтвердженням уже взятих на себе зобов’язань. Повне відхилення інвестиційної пропозиції зустрічається рідко, але буває, що їх відсилають на доопрацювання і коригування.

Стадії затвердження мають двійчастий характер щодо таких функцій:

  • Функція контролю якості. З огляду на те, що пропозиція задовольнила вимоги на попередніх етапах, немає сенсу відкидати її, хіба що з політичних міркувань. Тільки там, де попереднє планування інвестиційного процесу було невідповідним, стадія затвердження має велике значення у визначенні долі проекту.
  • Мотиваційна функція. Інвестиційний проект і особа, що його пропонує є нероздільними. Особа, що приймає рішення, одночасно і формує думку (судження) щодо пропозиції, і змушує себе і команду виконавців підпорядкувати свою діяльність її реалізації.

Інколи втрати, пов’язані з відхиленням капітальних проектів на основі мотивації керівників, набагато перевищують втрати, пов’язані з прийняттям проектів з мінімальною прибутковістю. Рівень відповідальності, ентузіазму і настрій команди керівників, що займається впровадженням проекту, є головними факторами, що визначають успіх або невдачу проектів з граничною економічною ефективністю. 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування