Навигация
 
Главная  - Финансы  - Книги  - Фінанси підприємств - Філімоненков О.С.
Фінанси підприємств - Філімоненков О.С.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

5.4.3. Розрахунок нормативу власних оборотних активів на допоміжні матеріали

Норматив власних оборотних активів на допоміжні матеріали визначається множенням норми запасу у днях на вартість їх одноденної витрати, що визначається кошторисом витрат на виробництво. При цьому норми за видами допоміжних матеріалів обчислюються в тому самому порядку, що й за основними матеріалами.

5.4.4. Розрахунок нормативу власних оборотних активів на запаси тари

Норматив на запаси тари обчислюється множенням норми у днях на вартість однодобового обороту (витрати) тари за її видами.

Норма оборотних активів за тарою визначається залежно від джерел її надходження (способу заготівлі) та порядку використання. Розрізняють тару куповану, власного виробництва, з поверненням та без повернення.

За купованою тарою, призначеною для пакування готової продукції, норма оборотних активів встановлюється так само, як за сировиною, основними матеріалами та купованими напівфабрикатами виходячи з інтервалів поставок. При цьому враховується час перебування тари в дорозі, на складі, ремонті, промиванні, у поточному та страховому запасі. Час же перебування тари в кожному стані визначається розрахунково (хронометражем). Сума часу перебування тари в кожному стані становитиме норму у днях за цим видом оборотних активів. Наприклад, час перебування тари в дорозі становить 3 дні, на складі — 2 дні, у поточному запасі — 15 днів, у страховому — 10 днів. Тоді загальна норма на куповану тару становитиме 30 днів. Норматив при однодобовій витраті тари на суму 5000 грн становитиме 30 днів х 5000 грн = 150,0 тис. грн.

За тарою власного виробництва, вартість якої врахована в ціні готової продукції, норма запасу визначається як проміжок часу від виготовлення тари до упакування в неї продукції, призначеної для відвантаження.

За тарою, що надходить з матеріалами і не повертається постачальникам, норма оборотних активів залежить від часу перебування тари під цими матеріалами. Якщо така тара використовуватиметься в подальшому, то враховується також час, необхідний на ремонт, сортування та підбір її партій.

За тарою, що підлягає поверненню норма оборотних активів складається з часу одного обороту тари, що включає період від моменту сплати тари з матеріалами до здачі документів у банк на відвантажену постачальнику тару.

Норматив оборотних активів за тарою загалом дорівнює сумі добутків однодобового обороту (витрати) тари за видами на норму запасу в днях. 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування