Навигация
 
Главная  - Финансы  - Книги  - Фінанси підприємств - Філімоненков О.С.
Фінанси підприємств - Філімоненков О.С.
<< Содержание < Предыдущая

5.4.6. Розрахунок нормативу власних оборотних активів на запаси малоцінних та швидкозношуваних предметів

Малоцінними та швидкозношуваними вважаються предмети, які використовуються щонайбільше один рік або протягом нормального операційного циклу, якщо він триває понад рік. До них належать:

• інструменти та обладнання загального призначення — різальні, слюсарно-монтажні та подібні інструменти, вимірювальні прилади і пристосування, універсального призначення для виготовлення різних видів продукції;

• спеціальні інструменти і пристрої — інструменти, штампи, прес-форми і подібні предмети, призначені для виконання лише одного індивідуального замовлення або виробництва певних виробів;

• технологічна тара, що багаторазово використовується в технологічному процесі — фляги, діжки, контейнери для транспортування продукції, піддони тощо;

інвентар виробничого призначення — робочі столи, верстатки, шафи, тумбочки, збруя, вулики тощо;

господарський інвентар — конторські та інші меблі (столи, стільці, шафи, портьєри), вішалки, телефонні апарати, протипожежний інвентар тощо;

• прилади, засоби автоматизації та лабораторне обладнання;

• спеціальний одяг, взуття та запобіжні пристосування — комбінезони, костюми, брюки, куртки, халати, ковдри, простирадла тощо;

• інші малоцінні та швидкозношувані предмети — кухонний посуд, спортивний і туристський інвентар, інвентар для соціально-культурних заходів тощо.

Малоцінні та швидкозношувані предмети можуть перебувати на складі та в експлуатації. Норматив розраховується за предметами, що перебувають на складі.

За інструментами та приладами норматив обчислюється методом прямого рахунку виходячи з відповідного набору малоцінних і швидкозношуваних інструментів та приладів і їх вартості. При цьому кількість відповідних наборів визначається виходячи з норм, передбачених на одну людину, та чисельності осіб, яким видаються ці інструменти та прилади.

За господарським інвентарем норматив розраховується окремо за конторським, побутовим та виробничим інвентарем. При цьому за конторським та побутовим інвентарем норматив встановлюється виходячи з кількості місць і вартості набору реманенту на одне місце, за виробничим — обчислюється методом прямого рахунку (встановлена потреба в комплектах цього інвентарю множиться на вартість одного комплекту).

Норматив власних оборотних активів за спецодягом та взуттям визначається множенням вартості однодобової витрати спецодягу та взуття на норму запасу в днях. Остання встановлюється підсумовуванням часу, необхідного на транспортний, поточний та страховий запаси спецодягу та взуття.

За спеціальними інструментами та приладами норматив обчислюється виходячи з відповідної кількості її наборів, строку служби та вартості. У такому ж порядку визначається норматив на виробничу тару.

На підприємствах, де питома вага малоцінних та швидкозношуваних предметів у структурі оборотних активів невелика, норматив на них розраховується виходячи з норми та суми витрат на виробництво. При цьому норма встановлюється у відсотках діленням вартості фактичного мінімального залишку малоцінних та швидкозношуваних предметів за попередній рік на суму витрат на виробництво за цей самий рік. Норматив визначається множенням норми у відсотках на суму витрат на виробництво в запланованому році. 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування
Повернись живим