Навигация
 
Главная  - Бухгалтерский учет, аудит  - Книги  - Бухгалтерський облік - Сопко В.В.
Бухгалтерський облік - Сопко В.В.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

А.2.2. Визначення меж, в яких бухгалтерський облік відображає свій предмет

При визначенні меж, в яких бухгалтерський облік відображає свій предмет, слід виходити з концептуальної сутності бухгалтерського обліку як скелета управління економікою в умовах ринку та функціональних завдань, покладених на нього в системі господарювання, тобто підприємницької діяльності.

Підприємництво, як самостійна ініціатива, систематичне: той, хто, ризикуючи, провадить діяльність з виробництва продукції, надання послуг або виконання робіт (зайняття торгівлею, кредитно-банківською діяльністю), згідно з чинним законодавством має бути оформлений як юридична особа.

Суб’єктами підприємницької діяльності можуть бути як громадяни (які не обмежені законом у право- або дієздатності), так і юридичні особи усіх форм власності, установлених законом.

Усі суб’єкти підприємницької діяльності, незалежно від її виду (виробнича, комерційна, кредитно-банківська), зобов’язані провадити бухгалтерський облік своєї діяльності відповідно до встановленого законом порядку.

Основними формами організації підприємницької діяльності є підприємства та організації.

У суспільстві крім підприємницької виконується значна непідприємницька діяльність. До неї належать загальне та муніципальне управління, охорона інтересів та незалежності держави тощо. Основною формою діяльності цієї сфери є мі-ністерства, освітянські установи, бібліотеки, школи, інститути тощо.

Усі перелічені (а також будь-які інші) установи зобов’язані провадити бухгалтерський облік своєї діяльності за встановленими законом правилами.

Отже, основною обліковою ділянкою в суспільстві є кожний окремий господарюючий суб’єкт-власник, фізична або юридична особа: підприємство, організація, установа.

Бухгалтерський облік у межах кожного господарюючого суб’єкта — підприємства, організації чи установи — є засобом, за допомогою якого здійснюється подальший облік суспільного виробництва у межах корпоративних формувань (трестів, управлінь, міністерств тощо) і в державі в цілому, а також у масштабах світової економіки в системі національних рахунків.

  
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування
Повернись живим