Навигация
 
Главная  - Бухгалтерский учет, аудит  - Книги  - Бухгалтерський облік - Сопко В.В.
Бухгалтерський облік - Сопко В.В.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

А.6.1.8.4. Методика і техніка обробки описів інвентаризації та відображення результатівінвентаризації в обліку

Для виявлення результатів інвентаризації бухгалтерія складає порівняльні відомості. У них фіксуються лише ті матеріальні цінності, за якими виявлено відхилення від облікових даних. У відомості спочатку визначають попередній результат інвентаризації — недостачі або надлишки, тобто розбіжності між показниками бухгалтерського обліку і даними інвентаризаційних описів.

До складання порівняльної відомості бухгалтерія має ретельно перевірити правильність усіх записів у рахунках.

Інвентаризаційна комісія разом з бухгалтерією перевіряє правильність порівняльних відомостей, з’ясовує причини виникнення надлишків, нестач, пересортиці, встановлює винних. Остаточне рішення про причини, характер втрат і псування матеріальних цінностей комісія приймає на підставі письмових пояснень відповідальних осіб.

Усі висновки й пропозиції щодо регулювання різниці між показниками обліку та даними інвентаризації комісія фіксує у протоколі.

Результати інвентаризації попередньо розглядає головний бухгалтер, який складає висновок та передає керівникові. Керівник підприємства приймає остаточне рішення про порядок урегулювання результатів інвентаризації.

Процес визначення, регулювання та відображення результатів інвентаризації ілюструє рис. А.6.2.регулювання та відображення результатів  інвентаризації

Рис. А.6.2. Визначення, регулювання та відображення результатів інвентаризації

  
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування