Навигация
 
Главная  - Бухгалтерский учет, аудит  - Книги  - Бухгалтерський облік - Сопко В.В.
Бухгалтерський облік - Сопко В.В.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

A.9.4. Виправлення помилок у записах

Помилки в записах в облікових реєстрах можуть бути виправлені кількома способами: коректурним, сторнуванням та з допомогою додаткового запису.

Сутність коректурного способу полягає ось у чому: правильно записаний текст або цифру перекреслюють так, щоб можна було добре побачити, що було записано спочатку. Потім угорі записують правильні дані. Поруч з виправленим робить напис «виправлено» та особа, яка робила виправлення, а також підписує виправлення. Це виправлення робиться тоді, коли ще не підбито підсумки (або не виконано інші види бухгалтерської обробки).

Сторнування (червоний запис) робиться тоді, коли неправильно складено бухгалтерське проведення та вже зроблено відповідні записи підсумкового характеру або коли сталося механічне збільшення суми проведення. У цих випадках помилка виправляється складанням додаткового бухгалтерського проведення червоним (тобто сторно, «мінус»), коли не має червоного чорнила, то суму можна взяти в рамку.

У тому разі, коли трапилася помилка у записах, що спотворює істину в бік зменшення, то робиться додаткове проведення.

У всіх випадках виправлення має бути посилання на проведення, яке виправляється.

Документи, облікові реєстри та звіти мають зберігатися в тимчасовому архіві підприємства. Термін зберігання залежить від характеру документа та визначається Головним архівним управлінням України.

Вилучення бухгалтерських документів з архіву або поточного сховища можливе на підставі письмової вимоги відповідних слідчих органів. При цьому на місце документа кладуть його фотокопію. 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування