Навигация
 
Главная  - Бухгалтерский учет, аудит  - Книги  - Бухгалтерський облік - Сопко В.В.
Бухгалтерський облік - Сопко В.В.
<< Содержание < Предыдущая Следующая >

Б.3.5.7. Особливості обліку вторинних матеріалів і сировини

Вторинні матеріали і сировина виробництва (обрубки, обрізки, стружка тощо), невиправний брак; матеріальні цінності, одержані від списування основних засобів, що не можуть бути використані як матеріали, паливо або запасні частини на даному підприємстві (металобрухт, вторинна сировина), зношені шини, вторинна гума обліковуються на рахунку «Виробничі запаси» (субрахунок «Інші матеріали»).

Матеріали, що надійшли у вигляді вторинних матеріалів виробництва, — брухту, ганчірок, запасних частин від ліквідації основних засобів, малоцінних і швидкозношуваних предметів, оприбутковують на основі накладних (форми №  М-12 або № М-13). Накладні виписують також при внутрішньому переміщенні матеріальних цінностей зі складу на склад або з цеху до цеху. Накладні виписують у трьох примірниках, один з них повертається до цеху, який здав матеріали, а два примірники після рознесення в картках аналітичного обліку передають групі складського обліку (комірникові). Там накладні таксуються, і перші примірники дорозкладаються за номенклатурними номерами, а другі — передаються відділу обліку виробництва.

Матеріальні цінності, що надійшли на склад від забракованих виробів, які не можуть бути використані як матеріали, паливо або запасні частини на даному підприємстві, але можуть бути продані, відображуються таким бухгалтерським записом:

Дебет субрахунка «Інші матеріали»

Кредит рахунка «Брак у виробництві».

Б.3.5.8. Оперативний контроль за наявністю і рухом матеріалів на складах підприємства

Оперативний контроль за наявністю і рухом матеріалів на складах підприємства провадять працівники бухгалтерії, які систематично, за графіком здійснюють безпосередньо на складах, у коморах у присутності завідуючого складом перевірку своєчасності і правильності оформлення первинних документів за складськими операціями, а також записів у картках складського обліку, виконаних матеріально відповідальними особами.

Перевірку записів і виведених комірником залишків по кожній операції працівник бухгалтерії підтверджує своїм підписом у відповідному рядку картки складського обліку.

Працівник бухгалтерії і комірник провадять прийняття-здачу первинних документів за реєстром.

При уточненні фактичної наявності матеріалів, забезпеченні контролю за їх зберіганням, а також за додержанням норм запасів періодично провадиться перевірка наявності матеріальних цінностей методом суцільної або вибіркової інвентаризації. 
Главная
Банковское дело
Бухгалтерский учет, аудит
Инвестиции
Экономика
Налоги
Финансы
Финансовое право
Прочие дисциплины
Карта сайта
Pidru4niki.com - підручники, реферати, лекції
Правила користування